Sunt cateva jocuri pe care le astept, cu toate ca nu am foarte mari asteptati, m-am impamantenit in niste titluri la un moment dat si am realizat ca in principiu vreau mai multe derivate a acelor jocuri. De exemplu, in sfarsit s-a anuntat DLC-ul pentru Grim Dawn - Fangs of Asterkarn pe care il asteptam din 2023 si mai e putin pana ajunge. Mai este si Core Decay - un fel de clona de Deus Ex 2000 - in principiu un joc indie la care lucreaza un suedez si cativa freelanceri pe langa, din ce am vazut in dev logs, jocul pare chiar complex, super atragator. Iar mai apoi sunt titlurile la care s-a facut marketing in ultima perioada, GTA 6 e cap de lista, cu toate ca o sa astept varianta de PC intrucat nu am consola si in economia asta, nici m-ar atrage sa cumpar una doar pentru un singur titlu; Ill care a fost prezentat la state of play, Exekiller pe care nu mai stiu unde l-am gasit, dar parea frumusel - joci drept un vanator de recompense intr-o lume post apocaliptica, Wolverine daca il vor lansa vreodata pe PC, Onimusha: Way of the Sword, noul Control si cam atat pentru moment(nu pun si Max Payne remake ca nu s-a mai auzit nimic de el de ceva timp si tare ma tem ca o sa fie abandonat la un moment dat, cu toate ca Remedy spune ca inca e in development). Intre timp mai pierd timpul prin Diablo 4, trebuie sa termin si ultima expansiune/DLC.
E
epsilonoclon
@epsilonoclon