Știu că lumea de pe aici e mai mult cu retro, iar în ultimul timp noile release-uri au avut tendința să lase un gust amar în urma lor, dar mă întrebam dacă, totuși, mai există jocuri pe care le așteptați? E3 used to hit different, acum avem doar o serie de evenimente online și parcă s-a dus magia de dinainte de pandemie, când E3 obișnuia să fie unul dintre cele mai palpitante momente din gaming.
N-aș putea spune că mai aștept jocuri noi acum, având în vedere multitudinea de titluri relativ mai vechi pe care aș vrea să le joc și timpul limitat de joacă, dar avem totuși titluri ca Grand Theft Auto VI, zvonuri în legătură cu un nou remake la Resident Evil: Code Veronica, noul joc de la Capcom, Onimusha, care pare promițător, Gears of War: E-Day (probabil singurul joc pe care aș putea spune că îl aștept din cele deja menționate), chiar sper să mai auzim vești curând despre el.