Vad forumul asta ca un loc de detox pentru cei care s-au saturat de platformele online deja consacrate - mi-ar placea ca si Reddit sa se intoarca la asta
WeirdUncleMikey
Postări
-
GRIND Podcast #54, 24 mai 2026 -
PC-ul RetroThis is one epic fucking post

-
GRIND Podcast #54, 24 mai 2026Nice, this brings memories of the early 00s
-
Coletia de cosoleEu sunt de partea celor care au avut PC toata viata asa ca imi e greu sa cumpar consola din moment ce am toata libraria pe Steam si GoG.
DAR, nu am reusit sa rezist handheld-urilor de la Nintendo asa ca mi-am luat:
- Nintendo GBA - deghizat in R36S
- Nintendo 2DSXL
- Nintendo Switch V2(Tot OG dar revizia cu bateria mai mare)
-
Voi mai așteptați vreun joc nou?Ma uit cu interes catre Boltgun 2 - are potential si imi place ca au mers pe varianta de a juca cu 2 protagonisti in loc de unul. Asta aduce un anumit grad de rejucabilitate, si mi-ar placea sa faca si un wave/arena mode mai bine pus la punct. exista unul si in original dar este limitat la o singura arena si te plictisesti repede.
In afara de asta, urmaresc fiecare release nou pe GoG, sincer, e singurul store de unde cumpar in mod regulat. Am luat-o razna cu ownership-ul si nu prea ma mai atrag jocurile daca nu le pot downloada si pune pe un suport fizic