"Those eyes... almost look real."
Mi-a ajuns o editie relansata de PC big box, Realms of the Haunting, de la Reboxy. Am aflat din intamplare, intr-o zi oarecare, intrand pe Steam si fiind intampinat de reclama asta. Fiind unul din jocurile mele de suflet, am dat comanda fara sa stau prea mult pe ganduri.
Mi-a ajuns in vreo doua saptamani. Timp in care am schimbat cateva mesaje cu una din persoanele implicate in proiectul Reboxy. Foarte prietenos om. Se vedea din cum discuta despre detaliile productiei, ca voi primi ceva de calitate. Si chiar asa si este. Cutia in sine, este rigida, facuta exact in stilul cutiilor clasice, big box. DVD-ul din interior este presa (nu scris/ars!), si contine cele doua variante GoG UK si US, impreuna cu soundtrack-ul in format MP3 (cred ca e cel disponibil pe GoG). Pe langa asta, in cutie, sunt si doua coduri de activare pe Steam si GoG. Poster-ul este dintr-o hartie lucioasa, foarte grea. La fel sunt si copertile manualului. Trebuie mentionat si ca, toate relansarile lor sunt vandute cu drepturi, nu sunt doar fan-made.
Cumparat de pe eBay. A venit din Belgia, desi ei sunt din Cehia. Las aici link pentru cine e interesat.
https://www.ebay.ie/itm/389282273529?itmmeta=01KSK89X2W8WNXAZ144ATD7X2H -- varianta clasica -- adica are si DVD inauntru + manual
https://www.ebay.ie/itm/388956362970?itmmeta=01KSK89X2W8VBAF4VS91YV6GJJ -- varianta display -- cum spune numele, e doar pentru afisat in biblioteca. Lipseste varianta fizica (cu tot cu manual)
https://www.ebay.ie/sch/i.html?item=389282273529&rt=nc&_ssn=reboxy.official -- pagina lor de eBay, cu multe alte jocuri relansate.
https://reboxy.net/ -- site-ul oficial.
Si in final, cateva poze:






