Ca posesor de 4060TI pot spune ca pentru FHD este suficient cu siguranță ceva superior ca 9060XT. Depinde doar și de ce pretenții de detalii ai sau de FPS în jocuri. Far Cry Primal e un joc vechi de PS4 deci merge pe ceva mult mai slab. RE Requiem poate să ceară mult, dacă e împins la maxim, dar la ceva de detalii de consolă ar trebui să fie ok.
C-TR
Postări
-
Alegere Placa Video -
Voi mai așteptați vreun joc nou?Deși am un backlog cat casa poporului, atât de jocuri retro, cat și moderne, eu anul ăsta aștept cel mai mult GTA VI. Asta nu pentru ca nu ar fi atâtea alte jocuri mișto, dar GTA III a fost primul joc open-world, ce a deschis în copilăria mea calea catre ce pot fi de fapt jocurile. Până atunci toate jocurile pe care le jucasem erau coridoare, chit ca vb de un Doom sau un NFS. Orice joc nou de la Rockstar a fost un breakthrough, și știu ca ce vor aduce ei, vor definii următorii ani în gaming.
-
GRIND Podcast #54, 24 mai 2026@mike You don't know the power of the Dark Side!

-
Ce jocuri/console/accesorii mi-am cumparat azi ?@darky părere personală, dar mie mi se pare acel model de X360, ca fiind dpdv al designului cea mai frumoasa consolă făcută vreodată. Pare foarte clean și chiar și acum la peste 10 ani, încă pare modernă, nemuritoare.
-
E grav dacă mă plictisesc repede de jocurile noi?Cred ca și acum, ca și în trecut, se lansează jocuri ce ne pot ține lipiți zeci sau sute de ore și să ne obsedeze ca și înainte. În schimb densitatea lansărilor de jocuri, superficialitatea celor mai multe lumi din jocuri create (nu în termen de grafică, ci de poveste) combinate cu mecanici tot mai complexe de joc care să îți fure ochii doar, ne fac să ne pierdem mai rapid interesul pentru majoritatea jocurilor. Un exemplu negativ este Crimson Desert, ce mi se pare o imagine bună a ce e greșit în jocurile de acum. În schimb eu încă mai joc cu aceeași plăcere după 20 ani din nou Half Life 2, Silent Hill și altele.
-
Când apare revista?Întrebarea pe care abia așteptăm să o punem este când apare următoare revistă GRIND?!
Va mai vi un PREVIEW / DEMO în curând sau se va lansa direct varianta FULL?