skip-to-content
  • Categorii
  • Recente
  • Etichete
  • Populare
  • Utilizatori
  • Grupuri
Skins
  • Light
  • Cerulean
  • Cosmo
  • Flatly
  • Journal
  • Litera
  • Lumen
  • Lux
  • Materia
  • Minty
  • Morph
  • Pulse
  • Sandstone
  • Simplex
  • Sketchy
  • Spacelab
  • United
  • Yeti
  • Zephyr
  • Dark
  • Cyborg
  • Darkly
  • Quartz
  • Slate
  • Solar
  • Superhero
  • Vapor

  • Default (Lux)
  • No Skin
Collapse
Logo

Forumul Comunității GRIND

  1. Acasă
  2. GRIND
  3. 🎙️ Podcastul GRIND
  4. GRIND Podcast #54, 24 mai 2026

GRIND Podcast #54, 24 mai 2026

Scheduled Pinned Închis Moved 🎙️ Podcastul GRIND
podcast2026anunt
25 Postări 14 posters 319 Vizualizări
  • Vechi la Noi
  • Noi la Vechi
  • Most Votes
Login pentru a răspunde
Acest subiect a fost șters. Doar utilizatorii cu privilegii pentru moderarea subiectelor îl poate vedea.
  • M Offline
    M Offline
    mijansky
    wrote on global:last-edited-by,
    #4

    sunt d-ala ciudat si vreau theme pă alb

    ThanantosT 1 Reply Last reply
    4
    • ThanantosT Offline
      ThanantosT Offline
      Thanantos
      replied to mijansky on global:last-edited-by,
      #5

      @mijansky da

      1 Reply Last reply
      4
      • lixicusL Offline
        lixicusL Offline
        lixicus
        wrote on global:last-edited-by,
        #6

        Aici la lansare 💪 ! ! !

        1 Reply Last reply
        2
        • D Offline
          D Offline
          DomnulPufosila
          wrote on global:last-edited-by,
          #7

          Domnul Pufosila a fost aici!

          DOSboiAidanD 1 Reply Last reply
          2
          • V Offline
            V Offline
            Vlad
            wrote on global:last-edited-by,
            #8

            TOATĂ LUMEA A PRIMIT UPVOTE

            LA 3 PUNCTE PUTEȚI SCHIMBA FOTOGRAFIA DE PROFIL

            1 Reply Last reply
            4
            • M Offline
              M Offline
              mike
              wrote on global:last-edited-by,
              #9

              +1 pentru tema alb

              V C 2 Replies Last reply
              1
              • DOSboiAidanD Offline
                DOSboiAidanD Offline
                DOSboiAidan
                replied to DomnulPufosila on global:last-edited-by,
                #10

                @DomnulPufosila acest loc a fost înnobilat!

                1 Reply Last reply
                3
                • V Offline
                  V Offline
                  Vlad
                  replied to mike on global:last-edited-by,
                  #11

                  @mike Mă voi gândi la un concept bun. Deocamdată vreau ca lumea să își amintească de Starcraft 😇

                  M 1 Reply Last reply
                  1
                  • L Offline
                    L Offline
                    Leo
                    wrote global:last-edited-by,
                    #12

                    Let's go!

                    1 Reply Last reply
                    2
                    • C Offline
                      C Offline
                      C-TR
                      replied to mike global:last-edited-by,
                      #13

                      @mike You don't know the power of the Dark Side! 😁

                      1 Reply Last reply
                      1
                      • M Offline
                        M Offline
                        mike
                        replied to Vlad global:last-edited-by, mike
                        #14

                        @Vlad a spus în GRIND Podcast #54, 24 mai 2026:

                        @mike Mă voi gândi la un concept bun. Deocamdată vreau ca lumea să își amintească de Starcraft 😇

                        sincer,nu am jucat ever starcraft, si nici nu o sa incep acum 🙂 . Warcraft 2 a fost enough 'craft pentru mine.

                        am rezolvat problema cu un script css, site-ul arata clean (pentru mine), negru pe gri, fara tag-uri, fara avatars.😊

                        1 Reply Last reply
                        2
                        • W Offline
                          W Offline
                          WeirdUncleMikey
                          wrote global:last-edited-by,
                          #15

                          Nice, this brings memories of the early 00s

                          DOSboiAidanD 1 Reply Last reply
                          2
                          • DOSboiAidanD Offline
                            DOSboiAidanD Offline
                            DOSboiAidan
                            replied to WeirdUncleMikey global:last-edited-by,
                            #16

                            @WeirdUncleMikey Eu de asta m-am mutat cu cățel si purcel aici. Am trăit unele dintre cele mai intense experiențe online pe forumuri, in trecut. De la prietenii care durează si azi, pana la amenințări cu moartea :)))

                            1 Reply Last reply
                            1
                            • J Offline
                              J Offline
                              John Smith
                              wrote global:last-edited-by,
                              #17

                              Cu ani în urmă, credeam că forumurile vor dăinui veșnic, ori cel puțin cât va exista internetul. Părea cel mai bun mod prin care puteai schimba informații, opinii și idei într-un mod cât mai organizat și autentic. Cele mai faine amintiri pe care le am de pe internet, le am de pe forumuri. Aveam un sentiment aparte când intram pe vreun forum și începeam să văd cum e lumea de pe acolo, cine erau "the OGs" și cum se exprimau, ajuta foarte mult la crearea unei atmosfere specifice pe care n-am mai întâlnit-o de atunci. Simt că am învățat enorm din discuțiile de pe forumuri, mereu găseam persoane aproape obsedate de anumite subiecte care mă introduceau, de multe ori indirect, în tot felul de domenii. Fiind un mediu mai restrâns acum 10-20 de ani, sentimentul pe care îl aveai citind ce scriau oamenii aceia e de neegalat acum, când totul pare omogenizat pe internetul de astăzi.

                              1 Reply Last reply
                              3
                              • anguesA Offline
                                anguesA Offline
                                angues
                                wrote global:last-edited-by,
                                #18

                                Imi place ce vad/citesc aici! 🙂 Forum-urile reprezinta o mica parte din creativitatea omului pe internet. Urmatorul nivel sunt site-urile personale, pe care oameii posteaza fel si fel de lucruri.

                                Lasand la o parte nostalgia, care e foarte prezenta, exista si motive de necombatut pentru astfel de platforme. Si anume, orice metoda de impartit idei, care poate fi indexata si gasita public pe internet, e de sprijinit! Nu imi place cat de fracturat a ajuns internetul, cu toate retelel sociale in care nu ai libertatea de a gasit ce vrei tu, ci doar trebuie sa accepti ce te "hraneste" un algoritm.

                                DOSboiAidanD 1 Reply Last reply
                                2
                                • DOSboiAidanD Offline
                                  DOSboiAidanD Offline
                                  DOSboiAidan
                                  replied to angues global:last-edited-by,
                                  #19

                                  @angues Cateodata am senzatia - si am mai zis asta prin unele locuri - ca internetul modern a devenit in proporție de 90% social media, iar restul formelor de exprimare, publicare si informare sunt excepțiile de la regula. Pana si o companie când îți spune „da, avem pagina online,” eu cu capul meu inadaptat ma aștept sa zică www.companiax.com, dar primești un Facebook/companiaX...

                                  Toată identitatea digitală a devenit exclusiv o amprenta pe social media. Ne-am pus toate ouăle într-un singur cos.

                                  1 Reply Last reply
                                  2
                                  • W Offline
                                    W Offline
                                    WeirdUncleMikey
                                    wrote global:last-edited-by, WeirdUncleMikey
                                    #20

                                    Vad forumul asta ca un loc de detox pentru cei care s-au saturat de platformele online deja consacrate - mi-ar placea ca si Reddit sa se intoarca la asta

                                    1 Reply Last reply
                                    4
                                    • lixicusL Offline
                                      lixicusL Offline
                                      lixicus
                                      wrote global:last-edited-by,
                                      #21

                                      Un forum inseamna mai mult control asupra platformei si mai mult privacy asta e clar. Internetul trebuie sa fie descentralizat pentru un internet liber !

                                      1 Reply Last reply
                                      0
                                      • 21st_Fatality2 Offline
                                        21st_Fatality2 Offline
                                        21st_Fatality
                                        wrote global:last-edited-by,
                                        #22

                                        Mă uit la comentariile de aici și toată lumea este bucuroasă, dar m-ați cam lăsat singur :)) E de înțeles, nu mai suntem tineri, suntem încărcați de treburi și, probabil, unii dintre noi abia mai au timp și de un joc. Eu așteptam cu mare drag un loc unde să pot discuta. Sper că nu deranjez prea mult 😄 Dar de mult nu am mai făcut treaba asta și chiar îmi era dor. Ultima mea acțiune a fost pe un grup de Facebook, în domeniul Home Cinema, dar din păcate l-au făcut public și nu am mai vrut să fac parte din el, pentru că îmi place să vorbesc doar cu persoanele care sunt interesate de același subiect. Și de atunci, pauză. O să mai populez forumul cu subiecte diferite și poate vă stârnesc și pe voi 😄
                                        @DOSboiAidan, mulțumesc, pentru că de la tine am auzit de revista Grind. Așa am ajuns și aici.

                                        D V 2 Replies Last reply
                                        0
                                        • D Offline
                                          D Offline
                                          DomnulPufosila
                                          replied to 21st_Fatality global:last-edited-by,
                                          #23

                                          @21st_Fatality Eu is inca tanar, ce vorbesti acolo?

                                          21st_Fatality2 1 Reply Last reply
                                          2

                                          • Conectare

                                          • Nu ai un cont? Înregistrare

                                          • Login or register to search.
                                          Powered by NodeBB Contributors
                                          • First post
                                            Last post
                                          0
                                          • Categorii
                                          • Recente
                                          • Etichete
                                          • Populare
                                          • Utilizatori
                                          • Grupuri