skip-to-content

🏆 Colțul Colecționarului

5 Subiecte 22 Postări
  • Diecast 1:64

    3
    1 Voturi
    3 Postări
    55 Vizualizări
    21st_Fatality2

    Felicitari, superba colectia!

  • Ce jocuri/console/accesorii mi-am cumparat azi ?

    8
    6 Voturi
    8 Postări
    167 Vizualizări
    anguesA

    @Vlad Chiar arata misto editiile astea. Sunt foarte incantat de ele!

    Cel mai des, folosesc un Fujifilm X-Pro 3, cu un fix. Sau, cateodata, cu un zoom. E chiar ce am folosit pentru a face toate pozele postate mai sus.

    Am asa:

    Fuji X-Pro 3 - cu 35 f/2, sau, cateodata cu un zoom 16-55 f/2.8; Fuji X100V - nu se poate schimba obiectivul, vine cu un fix de 23 f/2; Nikon D90 impreuna cu un 35 f/1.8 sau 18-55 f/3.5-5.6. Pentru asta, trebuie sa folosesc un trepied, pentru ca nu straluceste in lumina slaba. Nu ca s-ar vedea diferenta in rezolutii web. 😄

    Nikon-ul a fost folosit cel mai des, in pozele pe care le-am postat de-a lungul vremii pe canalul de Discord. Mai am si alte obiective, dar, astea sunt preferatele mele. Le cunosc ca pe o manusa, si stiu cum sa scot optic, cele mai bune detalii. Nu ca ar conta la rezolutiile astea, ci doar pentru ca imi place sa am cea mai buna calitate pe care mi-o permite o scula.

  • PC-ul Retro

    3
    4 Voturi
    3 Postări
    70 Vizualizări
    21st_Fatality2

    A venit si un upgrade la pc-ul cu XP. 2x2gb, trebuia sa fie ceva mai dragut 😄

    WhatsApp Image 2026-05-29 at 14.33.51.jpg

  • Coletia de cosole

    7
    2 Voturi
    7 Postări
    84 Vizualizări
    W

    Eu sunt de partea celor care au avut PC toata viata asa ca imi e greu sa cumpar consola din moment ce am toata libraria pe Steam si GoG.

    DAR, nu am reusit sa rezist handheld-urilor de la Nintendo asa ca mi-am luat:

    Nintendo GBA - deghizat in R36S Nintendo 2DSXL Nintendo Switch V2(Tot OG dar revizia cu bateria mai mare)
  • Site-uri cu jocuri fizice

    1
    8 Voturi
    1 Postări
    27 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni