skip-to-content

Comunitate

14 Subiecte 67 Postări

Subcategorii


  • 9 Subiecte
    43 Postări
    DOSboiAidanD

    Fantastic cat de mult s-a schimbat peisajul jocurilor clasice de când au început meșterii de la Night sa umble la titlurile clasice. Sunt curios ce urmează pe viitor. Eu încă sper la un remaster de Might and Magic 6/7/8...

  • 4 Subiecte
    19 Postări
    anguesA

    @Vlad Chiar arata misto editiile astea. Sunt foarte incantat de ele!

    Cel mai des, folosesc un Fujifilm X-Pro 3, cu un fix. Sau, cateodata, cu un zoom. E chiar ce am folosit pentru a face toate pozele postate mai sus.

    Am asa:

    Fuji X-Pro 3 - cu 35 f/2, sau, cateodata cu un zoom 16-55 f/2.8; Fuji X100V - nu se poate schimba obiectivul, vine cu un fix de 23 f/2; Nikon D90 impreuna cu un 35 f/1.8 sau 18-55 f/3.5-5.6. Pentru asta, trebuie sa folosesc un trepied, pentru ca nu straluceste in lumina slaba. Nu ca s-ar vedea diferenta in rezolutii web. 😄

    Nikon-ul a fost folosit cel mai des, in pozele pe care le-am postat de-a lungul vremii pe canalul de Discord. Mai am si alte obiective, dar, astea sunt preferatele mele. Le cunosc ca pe o manusa, si stiu cum sa scot optic, cele mai bune detalii. Nu ca ar conta la rezolutiile astea, ci doar pentru ca imi place sa am cea mai buna calitate pe care mi-o permite o scula.

  • 0 Subiecte
    0 Postări
    Nici o postare nouă
  • 1 Subiecte
    5 Postări
    DOSboiAidanD

    @darky Venind de la tine aceasta recomandare, pot doar sa ma înclin. Mulțumesc, Hochmeister Darky!