@Vlad Acum l-am vazut. Foarte tare. Verdele acela e special pentru Xbox
Xbox-ul original a fost construit ca un tanc si cred ca e cea mai modabila consola din toate timpurile. S-a format o intreaga comunitate de pasionati doar in jurul acestui aspect, asa ca sunt sanse uriase sa gasesti una gata modata cu cip. Eu am deja doua bucati, insa prima cumparata ramane slabiciunea mea.
In ceea ce priveste controlerul, faimosul Duke este de departe favoritul meu. Avand mainile mai mari, se potriveste perfect si imi ofera cea mai buna priza. Am fost de-a dreptul innebunit dupa editia aniversara de 20 de ani realizata de Hyperkin. Ecranul integrat care rula animatia originala de pornire arata incredibil si am fost foarte aproape sa il cumpar. Totusi, merita mentionati si cei de la Retrofighters, deoarece produc controllere excelente, dedicate pentru fiecare consola in parte, echipate cu mufa nativa si dongle wireless.