skip-to-content

💬 General

9 Subiecte 43 Postări
  • Voi mai așteptați vreun joc nou?

    13
    1 Voturi
    13 Postări
    187 Vizualizări
    DOSboiAidanD

    Fantastic cat de mult s-a schimbat peisajul jocurilor clasice de când au început meșterii de la Night sa umble la titlurile clasice. Sunt curios ce urmează pe viitor. Eu încă sper la un remaster de Might and Magic 6/7/8...

  • Star Wras Battlefront 2015

    2
    0 Voturi
    2 Postări
    14 Vizualizări
    V

    Mi-ai adus aminte de coperta primei reviste NIVELUL2, care parcă avea ceva aplicație cu AR pentru a o vedea în 3D.

    https://nivelul2.ro/revista-nivelu016-prezentare/

  • Xbox OG

    7
    4 Voturi
    7 Postări
    62 Vizualizări
    21st_Fatality2

    @Vlad Acum l-am vazut. Foarte tare. Verdele acela e special pentru Xbox

    Xbox-ul original a fost construit ca un tanc si cred ca e cea mai modabila consola din toate timpurile. S-a format o intreaga comunitate de pasionati doar in jurul acestui aspect, asa ca sunt sanse uriase sa gasesti una gata modata cu cip. Eu am deja doua bucati, insa prima cumparata ramane slabiciunea mea.
    In ceea ce priveste controlerul, faimosul Duke este de departe favoritul meu. Avand mainile mai mari, se potriveste perfect si imi ofera cea mai buna priza. Am fost de-a dreptul innebunit dupa editia aniversara de 20 de ani realizata de Hyperkin. Ecranul integrat care rula animatia originala de pornire arata incredibil si am fost foarte aproape sa il cumpar. Totusi, merita mentionati si cei de la Retrofighters, deoarece produc controllere excelente, dedicate pentru fiecare consola in parte, echipate cu mufa nativa si dongle wireless.

  • Alegere Placa Video

    3
    0 Voturi
    3 Postări
    41 Vizualizări
    21st_Fatality2

    A ramas 9060XT-ul. Am mai vazut review-uri si comparatii intre 5060ti 8gb si 16gb. Clar 16gb este alegerea cea mai buna, iar diferentele intre pci-e 3.0-4.0-5.0, sunt mici, pentru ce se joaca ea, poate sa mai ramana 5600G-ul. Abia la titluri mai noi se cere procesor mai capabil. In viitor il schimb si pe acela.
    PXL_20260605_101743161.PORTRAIT.jpg PXL_20260605_101815942.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

  • Publicații de gaming cu adevărat bune?

    1
    1 Voturi
    1 Postări
    22 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • OGX-Mini

    1
    1 Voturi
    1 Postări
    28 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • DIY Racing Simulator

    3
    1 Voturi
    3 Postări
    45 Vizualizări
    21st_Fatality2

    Nici eu nu am incercat. Initial nici nu ma gandeam la VR, planul era sa pun un monitor in fata. Pana la urma o sa merg pe VR, tot il am si strange praf, iar ventilatoarele o sa fie un plus super tare, pentru ca pornesc automat in functie de viteza din joc. Iar varianta asta e cea mai simpla(2DOF), sunt unii care au mers la extrem. Mai pot pune un motor in spate care te misca lateral... dar macar sa-l fac pe acesta prima oara 😄

  • Nostalgie curată: Acel joc

    1
    1 Voturi
    1 Postări
    30 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • E grav dacă mă plictisesc repede de jocurile noi?

    12
    4 Voturi
    12 Postări
    130 Vizualizări
    DOSboiAidanD

    @darky Mi-a placut Pragmata, mai mult decât ma așteptăm să-mi placa. Cred ca am sa bag si un NG+ cât de curând. Nu știu de ce a făcut așa de bine click cu ce aveam nevoie sa joc acum. Are un feeling de joc din epoca X360/PS3.