GRIND Podcast #54, 24 mai 2026
-
Mă uit la comentariile de aici și toată lumea este bucuroasă, dar m-ați cam lăsat singur :)) E de înțeles, nu mai suntem tineri, suntem încărcați de treburi și, probabil, unii dintre noi abia mai au timp și de un joc. Eu așteptam cu mare drag un loc unde să pot discuta. Sper că nu deranjez prea mult
Dar de mult nu am mai făcut treaba asta și chiar îmi era dor. Ultima mea acțiune a fost pe un grup de Facebook, în domeniul Home Cinema, dar din păcate l-au făcut public și nu am mai vrut să fac parte din el, pentru că îmi place să vorbesc doar cu persoanele care sunt interesate de același subiect. Și de atunci, pauză. O să mai populez forumul cu subiecte diferite și poate vă stârnesc și pe voi 
@DOSboiAidan, mulțumesc, pentru că de la tine am auzit de revista Grind. Așa am ajuns și aici. -
@21st_Fatality Eu is inca tanar, ce vorbesti acolo?
-
@DomnulPufosila La multi ani de 1 Iunie

-
@21st_Fatality cred că va mai dura ceva până când forumul va prinde. Trebuie doar să găsim subiecte de discuție care să invite un număr mai mare de participanți.
Din păcate, stilul de comunicare de pe Discord este mai apropiat de realitatea din 2026: mergi cu telefonul peste tot, comentezi prin 2-3 cuvinte, repostezi meme-uri și reacționezi cu emojiuri. Un forum presupune ceva mai mult timp de gândire și scriere. Dar este exact antidotul de care avem nevoie!