skip-to-content
  • Recomandare Jocuri PC

    🎮 Ce Jucăm Acum
    2
    2 Voturi
    2 Postări
    24 Vizualizări
    DOSboiAidanD

    @21st_Fatality arata super cool și-mi pare rău ca nu l-am încercat încă. Îmi aduce aminte de Network Q Rally, alături de care am petrecut multe ore in copilărie. Cred ca de acolo mi se trage interesul pentru jocurile rally si raliuri in general. Super recomandarea!

  • Recomandare Jocuri Android

    🎮 Ce Jucăm Acum
    1
    1 Voturi
    1 Postări
    7 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • Song of the Day / Now Playing

    Hobby-uri & Cultură
    9
    4 Voturi
    9 Postări
    105 Vizualizări
    21st_Fatality2

    Vreau sa va las o recomandare muzicala, dar mai intai simt nevoia sa va spun o scurta poveste despre cum am ajuns sa fiu obsedat de o trupa pe care o ignoram complet. Poate unii dintre voi o iubitii de mult, dar cred ca sunt destui care sunt exact in pozitia in care eram eu acum doi ani.
    Pana in 2024, pentru mine Bosquito insemna doar ce auzeam la tv sau pe la petreceri. Stiti voi, piesele alea ultra-cunoscute ca "Pepito", "Bosquito", "Marcela" sau "Hopa Hopa". Mi se parea o muzica simpluta, de dansat la nunti si cam atat. Nu ma atragea deloc si nu mi-as fi cumparat niciodata bilet la un concert de-al lor.
    Toata treaba s-a schimbat cand niste prieteni buni ne-au invitat sa mergem cu ei la un concert Bosquito live. Am acceptat doar pentru ca aveam incredere in gusturile lor si voiam sa iesim din casa, dar am plecat de acasa total sceptic. Nu aveam nicio asteptare si nu ma interesase niciodata sa caut mai mult de la ei.
    Oameni buni, ce s-a intamplat la concertul ala m-a lasat masca. Energia lor live, complexitatea instrumentelor si felul in care suna piesele de care nici nu auzisem m-au cucerit instant.
    Dupa seara aia, am inceput sa le caut discografia. Saptamani la rand, in masina nu s-a mai ascultat altceva. Am dat play pe repeat la doua albume de care habar nu aveam. M-am indragostit maxim de muzica lui Radu Almășan
    Daca sunteti ca mine si l-ati judecat doar dupa "banalele" hituri de la televizor, va rog sa va faceti o favoare si sa il descoperiti cu adevarat.
    Va recomand din suflet sa ascultati cap-coada doua albume care pe mine m-au obsedat: Sus si Babylon. O sa descoperiti o cu totul alta fata a trupei.
    PXL_20240214_184557157~2.jpg

  • Voi mai așteptați vreun joc nou?

    💬 General
    13
    1 Voturi
    13 Postări
    163 Vizualizări
    DOSboiAidanD

    Fantastic cat de mult s-a schimbat peisajul jocurilor clasice de când au început meșterii de la Night sa umble la titlurile clasice. Sunt curios ce urmează pe viitor. Eu încă sper la un remaster de Might and Magic 6/7/8...

  • Mouse: P.I. for Hire

    🎮 Ce Jucăm Acum
    5
    1 Voturi
    5 Postări
    53 Vizualizări
    21st_Fatality2

    Gata, terminat. Chiar dragut jocul. Acum vedem de ce ma apuc 😄

  • Home Cinema

    🎬 Filme
    31
    5 Voturi
    31 Postări
    198 Vizualizări
    A

    Am inteles, da, very nice! Asa un sistem mascat de canapea e intr-adevar o varianta 100% estetica in modul retras si fara sacrificii pe alte parti.

  • 6 Voturi
    8 Postări
    145 Vizualizări
    anguesA

    @Vlad Chiar arata misto editiile astea. Sunt foarte incantat de ele!

    Cel mai des, folosesc un Fujifilm X-Pro 3, cu un fix. Sau, cateodata, cu un zoom. E chiar ce am folosit pentru a face toate pozele postate mai sus.

    Am asa:

    Fuji X-Pro 3 - cu 35 f/2, sau, cateodata cu un zoom 16-55 f/2.8; Fuji X100V - nu se poate schimba obiectivul, vine cu un fix de 23 f/2; Nikon D90 impreuna cu un 35 f/1.8 sau 18-55 f/3.5-5.6. Pentru asta, trebuie sa folosesc un trepied, pentru ca nu straluceste in lumina slaba. Nu ca s-ar vedea diferenta in rezolutii web. 😄

    Nikon-ul a fost folosit cel mai des, in pozele pe care le-am postat de-a lungul vremii pe canalul de Discord. Mai am si alte obiective, dar, astea sunt preferatele mele. Le cunosc ca pe o manusa, si stiu cum sa scot optic, cele mai bune detalii. Nu ca ar conta la rezolutiile astea, ci doar pentru ca imi place sa am cea mai buna calitate pe care mi-o permite o scula.

  • Star Wras Battlefront 2015

    💬 General
    2
    0 Voturi
    2 Postări
    13 Vizualizări
    V

    Mi-ai adus aminte de coperta primei reviste NIVELUL2, care parcă avea ceva aplicație cu AR pentru a o vedea în 3D.

    https://nivelul2.ro/revista-nivelu016-prezentare/

  • Xbox OG

    💬 General
    7
    4 Voturi
    7 Postări
    60 Vizualizări
    21st_Fatality2

    @Vlad Acum l-am vazut. Foarte tare. Verdele acela e special pentru Xbox

    Xbox-ul original a fost construit ca un tanc si cred ca e cea mai modabila consola din toate timpurile. S-a format o intreaga comunitate de pasionati doar in jurul acestui aspect, asa ca sunt sanse uriase sa gasesti una gata modata cu cip. Eu am deja doua bucati, insa prima cumparata ramane slabiciunea mea.
    In ceea ce priveste controlerul, faimosul Duke este de departe favoritul meu. Avand mainile mai mari, se potriveste perfect si imi ofera cea mai buna priza. Am fost de-a dreptul innebunit dupa editia aniversara de 20 de ani realizata de Hyperkin. Ecranul integrat care rula animatia originala de pornire arata incredibil si am fost foarte aproape sa il cumpar. Totusi, merita mentionati si cei de la Retrofighters, deoarece produc controllere excelente, dedicate pentru fiecare consola in parte, echipate cu mufa nativa si dongle wireless.

  • CUMPAR SI SCHIMB CD DEMO LEVEL

    🔍 Caut/Cumpăr Jocuri
    1
    0 Voturi
    1 Postări
    11 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • GRIND Podcast #54, 24 mai 2026

    🎙️ Podcastul GRIND
    25
    7 Voturi
    25 Postări
    304 Vizualizări
    V

    @21st_Fatality cred că va mai dura ceva până când forumul va prinde. Trebuie doar să găsim subiecte de discuție care să invite un număr mai mare de participanți.

    Din păcate, stilul de comunicare de pe Discord este mai apropiat de realitatea din 2026: mergi cu telefonul peste tot, comentezi prin 2-3 cuvinte, repostezi meme-uri și reacționezi cu emojiuri. Un forum presupune ceva mai mult timp de gândire și scriere. Dar este exact antidotul de care avem nevoie!

  • NFS Underground 1, 2 + Most Wanted (PC)

    💎 Cât Valorează?
    1
    2 Voturi
    1 Postări
    48 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • Alegere Placa Video

    💬 General
    3
    0 Voturi
    3 Postări
    39 Vizualizări
    21st_Fatality2

    A ramas 9060XT-ul. Am mai vazut review-uri si comparatii intre 5060ti 8gb si 16gb. Clar 16gb este alegerea cea mai buna, iar diferentele intre pci-e 3.0-4.0-5.0, sunt mici, pentru ce se joaca ea, poate sa mai ramana 5600G-ul. Abia la titluri mai noi se cere procesor mai capabil. In viitor il schimb si pe acela.
    PXL_20260605_101743161.PORTRAIT.jpg PXL_20260605_101815942.PORTRAIT.ORIGINAL.jpg

  • Publicații de gaming cu adevărat bune?

    💬 General
    1
    1 Voturi
    1 Postări
    19 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • Merită vizionat ceva lansat in 2026?

    🎬 Filme
    11
    0 Voturi
    11 Postări
    122 Vizualizări
    21st_Fatality2

    Asta nu e lansat in 2026, dar astept masterizarea de cativa ani buni. Gone with the Wind se anunta ca ar veni in toamna aceasta in format 4K

  • OGX-Mini

    💬 General
    1
    1 Voturi
    1 Postări
    25 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • PC-ul Retro

    🏆 Colțul Colecționarului
    3
    4 Voturi
    3 Postări
    60 Vizualizări
    21st_Fatality2

    A venit si un upgrade la pc-ul cu XP. 2x2gb, trebuia sa fie ceva mai dragut 😄

    WhatsApp Image 2026-05-29 at 14.33.51.jpg

  • DIY Racing Simulator

    💬 General
    3
    1 Voturi
    3 Postări
    39 Vizualizări
    21st_Fatality2

    Nici eu nu am incercat. Initial nici nu ma gandeam la VR, planul era sa pun un monitor in fata. Pana la urma o sa merg pe VR, tot il am si strange praf, iar ventilatoarele o sa fie un plus super tare, pentru ca pornesc automat in functie de viteza din joc. Iar varianta asta e cea mai simpla(2DOF), sunt unii care au mers la extrem. Mai pot pune un motor in spate care te misca lateral... dar macar sa-l fac pe acesta prima oara 😄

  • Nostalgie curată: Acel joc

    💬 General
    1
    1 Voturi
    1 Postări
    29 Vizualizări
    Nu a răspuns nimeni
  • Coletia de cosole

    🏆 Colțul Colecționarului
    7
    2 Voturi
    7 Postări
    69 Vizualizări
    W

    Eu sunt de partea celor care au avut PC toata viata asa ca imi e greu sa cumpar consola din moment ce am toata libraria pe Steam si GoG.

    DAR, nu am reusit sa rezist handheld-urilor de la Nintendo asa ca mi-am luat:

    Nintendo GBA - deghizat in R36S Nintendo 2DSXL Nintendo Switch V2(Tot OG dar revizia cu bateria mai mare)